החזון שלנו

החברה לחקלאות עירונית הינו מוסד ללא כוונות רווח (חל"צ) שמטרתו לקדם את תחום החקלאות העירונית.

באמצעות פיתוח של תשתית חקלאיות עירונית ( מערכת מזון ) נוכל לאפשר לציבור ליהנות ממזון טרי, בריא ובמחיר השווה לכל כיס.

אחד האתגרים העיקריים של ארגון המזון העולמי הוא הצורך הדחוף לספק לתושבי העולם מזון בטוח, מזין ובמחיר בר-השגה. לצד זאת, אסטרטגיית האו"ם לפיתוח בר-קיימא מדגישה את החשיבות של פתרונות חדשניים לבעיות קיימות ועתידיות במישור הלאומי ביחס לביטחון המזון וההשפעות השליליות של החקלאות על הסביבה.

החברה לחקלאות עירונית שמה לה למטרה לספק באזורים עירוניים את התשתית והכלים הנדרשים בכדי ליישם בפועל מערך מזון עירוני ובר-קיימא. 

על מנת להגיע לתוצאה הזו אנו פועלים במספר מישורים - חינוך, העלאת מודעות הציבור, פיתוח קהילות יצרניות, קידום מדיניות תומכת, הנגשת שירותים ומוצרים תומכים, מחקר ופיתוח.

משבר המזון, המאיים על אוכלוסיות רבות בעולם, הוביל את ארגון המזון העולמי (FAO) להכריז על שימוש בטכנולוגיות חקלאיות יעילות במשאבים וקירוב גידול המזון לצלחתם של התושבים כאחד מהפתרונות המרכזיים למשבר. עפ"י ה-FAO, מעולם לא היה ניתוק גדול יותר בין אנשים לבין המזון אותו הם צורכים, והמרחק ההולך וגדל בין החקלאי לצרכן הסופי דורש משאבים יקרים שערכם עולה עם השנים. כתוצאה מכך, איכות המזון יורדת, ובמקביל המחיר עולה והופך את המזון הבריא לבלתי נגיש לאוכלוסיות רבות.

שימוש בטכנולוגיות יעילות במשאבים וקירוב גידול המזון לתושבים הם הפתרונות המשמעותיים ביותר למשבר המזון העולמי. בניית תשתית מזון עירונית תשנה את הדרך בה אנו יוצרים, מספקים ואוכלים מזון, תוך שמירה על בריאות התושבים וכדור הארץ.

מי אנחנו? 

הכירו את הנפשות הפועלות